Mikulášska zľava -10% s kódom: MIKULAS22

Prečo mi gél lak nedrží? Kladiete si otázku, prečo sa gél lak odlupuje, prečo praská, netvrdne alebo sa vám gél lak zvlní? Je dosť pravdepodobné, že robíte niektorú z nasledujúcich chýb. Aké sú najčastejšie chyby pri aplikácii gél laku a ako ich napraviť?

Zle alebo nedostatočne pripravená nechtová platnička je jedným z najčastejších dôvodov, ktoré spôsobujú odpadnutie modelácie či odchlypy (lifting) – kedy sa materiál dvíha od nechtového lôžka.  

Chyba číslo 1 - nedostatočné vysušenie a zmatnenie nechtov

V prvom rade môže byť na vine nedostatočne vysušený alebo nedôkladne zbrúsený prírodný necht. Preto žiadne umývanie rúk aspoň pol hodinu pred prvým krokom. Nechty by mali byť pred začatím práce dôkladne vysušené. V deň kedy si budete nechty upravovať nepoužívajte žiadne krémy na ruky, či olejčeky. Aj tieto prípravky môžu spôsobiť nepriľnavosť materiálu, odpadnutie modelácie. Krémy alebo olejčeky používajte po dokončení manikúry.

Medzi najčastejšie chyby patrí nedôkladné prebrúsenie (zmatnenie) prírodného nechta. Na prírodnom nechte mohli ostať nezdrsnené miesta - na nechte pôsobia ako lesklé plochy.

Chyba číslo 2 - nedostatočné odmastnenie nechtov pred aplikáciou gél laku

Dôkladné odmastnenie nechtov je jedným z najdôležitejších krokov aplikácie gél laku. Je to jednoducho základ k tomu, aby gél lak perfektne priľnul k prírodnému nechtu. Dôkladné odmastnenie zásadne ovplyvňuje taktiež životnosť gél laku na prírodných nechtoch. Tento krok netreba podceňovať. Dodržiavajte preto tento postup:

Pre odmastnenie je ideálne použiť štvorčeky buničiny. Tieto sú na rozdiel od odličovacích tampónov pevné a zároveň „nechlpatia“. Odličovacie tampóny zanechávajú chĺpky, ktoré zostávajú na nechtoch a z nich sa následne môžu dostať aj do gél laku. Na štvorček buničiny naneste CLEANER a každý necht odmastnite jemným tlakom (hore dole a taktiež do strán). Kľudne to zopakujteaj 2-3 krát. Dôraz klaďte najmä na priestor okolo kožičky. Na takto odmastnené nechty si už nesiahajte.

Pre ešte lepšie odmastnenie použite dezinfekčnú tekutinu NAIL PREP (protiplesňový prípravok), ktorú naneste štetcom na každý necht. Táto dezinfekčná tekutina neštípe, nezapácha, veľmi rýchlo na nechtoch uschne a veľmi dôkladne odmastní nechty. Po nanesení protiplesňového prípravku naneste na nechty PRIMER. Primer je veľmi dôležitý, nechty odmastní a zaručí lepšie priľnutie gél laku. Pri nanášaní týchto prípravkov dbajte na dôkladné zaschnutie. Nechtov sa samozrejme v žiadnom prípade nedotýkajte.

Po takomto dôkladnom odmastnení sú nechty pripravené a môžete začať s nanášaním podkladového gél laku.

Odmastenie nechtu

Chyba číslo 3 - príliš hrubá vrstva gél laku

Častou chybou, najmä v začiatkoch práce s gél lakmi je nanášanie príliš hrubej vrstvy gél laku. Gél laky je potrebné nanášať v tenkých vrstvách. Pri nanesení hrubšej vrstvy sa môže gél lak na nechte v UV alebo LED lampe zvlniť. V takomto prípade je potrebné gél lak odstrániť a začať znova.

Každá vrstva gél laku, či už nanášate jednu, dve alebo dokonca až tri vrstvy, musí byť tenká. Nenechajte sa zaskočiť tým, že prvá vrstva bude polopriehľadná a nie veľmi pekná. Druhá tenká vrstva farbu zocelí. V prípade veľmi svetlých farieb alebo neónových farieb je niekedy lepšie naniesť i tri vrstvy. Aby farba bolo krásne jednotná. Zvyčajne však postačuje naniesť dve tenké vrstvy.

Poznámka: Nezabúdajte, že fľaštičku s gél lakom musíte pred použitím poriadne pretrepať (cca 30 sekúnd).

Nanášanie gél laku - tvorba gélových nechtov

Chyba číslo 4 - stečenie gél laku ku kožičke

Pri aplikácií každej vrstvy gél laku dávajte pozor na to, aby ste neprešli gél lakom cez nechtovú kožičku alebo aby vám gél lak nestiekol k pokožke. Ak by sa tak stalo, tak po vytvrdnutí v lampe by takto nalakovaný necht nevyzeral dobre. No čo je dôležité sôsobuje to odchlypy, odpadnutie modelácie. No taktiež by mohol nastať problém s tým, že sa pod takto nesprávne aplikovaný gél lak začne dostávať voda a rôzne baktérie, ktoré môžu vyvolať rôzne nepríjemné nechtové ochorenia. 

Táto chyba spôsobuje omnoho kratšiu životnosť gél laku. Gél lak sa takto môže rýchlo uvoľniť a odlúpiť.  Preto je veľmi dôležité dbať na to, aby pri modelovaní nechtov nedošlo k žiadnemu kontaktu akéhokoľvek gélu / gél laku k pokožke. 

Pri stečení gél laku ku kožičke použite jednoduchú pomôcku – POMARANČOVÉ DRIEVKO. Pomocou jeho oblej špičky odstránite stečený gél lak „pretiahnutím“ priestoru medzi nechtom a kožičkou smerom od nechtového lôžka von tak, aby ste zatečený gél lak odstránili. Takto sa odstraňuje zatečený gél lak ešte pred vložením ruky do lampy.

Chyba číslo 5 - nedôkladné lakovanie bez zafixovania voľného okraja (špičky) nechta

Výdrž (životnosť) gél laku závisí nielen na kvalite nechtu a celkovom prevedení manikúry, ale taktiež na tom, ako dôkladne sa nanášaniu gél laku venujete. Ako sme si povedali v bode číslo 3, gél lak musí byť nanesený v tenkej vrstve, tak by ste nemali zabudnúť na to, že pri nanášaní gél laku je potrebné prejsť aj voľný okraj nechta. Teda gél lak naniesť aj na hranu nechta a nechať nechty do gél laku doslova „zabaliť“. Tým sa zvýši odolnosť a životnosť gél laku, ktorý takto lepšie obstojí pri rôznych nárazoch nechtov pri každodenných činnostiach.

Chba číslo 6 - lakovanie na priamom dennom svetle pri okne, na slnku alebo pri zasvietenej lampe

Gél laky sú produkty, ktoré sa vytvrdzujú v UV alebo LED lampách. Tieto lampy fungujú na princípe UV žiarenia podobného tomu, ktoré vyžaruje slnko. Preto pri manipulácii s gél lakmi platí zásada, že nikdy nesmiete prácu prevádzať na priamom dennom svetle. Napríklad pri okne alebo dokonca vonku. Manipulácia s UV/LED produktmi musí byť mimo dosahu priameho slnečného žiarenia.

Produkty si pôsobením denného svetla, teda UV žiarenia znehodnotíte (vytvrdíte) priamo vo fľaštičkách a tým si ich navždy znehodnotíte. Rovnako je chybou nechávať produkty príliš blízko UV či LED lampy. Aj tu hrozí, že svetlo z lampy bude mať dosah napr. na štetec a jeho vytvrdnutie spolu s gél lakom je isté.

Pri správnom postupe Vaše nechty tiež môžu vyzerať takto:

Správna aplikácia gél laku - gélové nechtySprávne použitie gél laku

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke