Po 3-5 týždňoch keď sú gélové nechty odrastené nastane čas na ich doplnenie. Neviete ako postupovať pri dopĺňaní gélových nechtov? Pripravili sme si pre vás ďalšie video, v ktorom vám ukážeme ako na to.

Pozrite sa ako odstrániť starý materiál, ako aplikovať nový gél, aké produkty použiť krok za krokom. Ukážeme vám taktiež ako aplikovať gél lak na gélovú modeláciu.

Zoznam použitých produktov:
Kovový pusher
Pilníky - rôzne drsnosti
Kefka na odstránenie prachu
Silcare Base One Nail Prep
Silcare Primer Nailo
Silcare Extreme Connector UV GLUE
Plochý štetec na gél č.4
Silcare Base One Gel UV Thick Clear
Silcare Cleaner
Vatové tampóny na nechty (buničina)
Silcare gél lak Flexy
Silcare The Garden of Colour Dry Top
UV/LED lampa 54W Excellent Pro
Silcare Olejček na nechty

1. Príprava produktov

Pred začatím si pripravte všetky produkty a nástroje, ktoré budete používať. Najlepšie je umiestniť ich na dosah ruky na vyčistený stôl.

2. Odstránenie starého materiálu

V prvom kroku je potrebné drsným pilníkom zbrúsiť starý materiál.

Ak to nie je potrebné nemusíme zbrúsiť celý gél, stačí prebrúsiť len vrchnú vrstvu – viď video. Samozrejme na nechtoch nesmú ostať žiadne prasklinky alebo iné poškodenia. Následne opatrne zjemnite prechod medzi odrasteným gélom a nechtovou platničkou.

POZNÁMKA: V prípade potreby odstránenia komplet celého starého materiálu, dávajte pozor aby ste pilníkom nepoškodili prírodnú nechtovú platničku. Ak zistíte, že tipy (umelé nechty) sú prasknuté alebo inak poškodené, vymeňte ich za nové. Po kompletnom zbrúsení (odstránení) starého materiálu modelujete necht úplne nanovo od základu.

3. Príprava nechtov

Veľmi dôležitý krok pri vykonávaní gél lak manikúry alebo gélovej modelácie. Zatlačte nechtovú kožičku kovovým pusherom alebo drievkom. Prípadne ju odstráňte manikúrnymi nožničkami či kliešťami. Pilníkom upravte dĺžku a tvar nechtov.

Ďalší krok je zmatnenie prírodnej nechtovej platničky, ktorá nám za tie týždne vyrástla. Tento krok ovplyvňuje trvanlivosť gélových nechtov. Jemným pilníkom dôkladne zmatnite povrch nechtovej platničky. Dávajte pozor, aby ste povrch nechtov nepoškodili. Kefkou dôkladne odstráňte prach po pilovaní.

4. Nail Prep, Primer

Na vyčistené nechty môžete pred primerom aplikovať protiplesňový prípravok: Nail Prep. Nail Prep naneste v malom množstve na prírodné nechty. Chvíľku počkajte, následne aplikujte Primer. Nechajte ho voľne uschnúť.

5. Aplikácia gélu

Na nechty môžete aplikovať produkt Extreme Connector UV GLUE, ktorý výrazne zvyšuje priľnavosť gélu. Alebo iný podkladový gél v tenkej vrstve. Dávajte pozor, aby gél nezatiekol ku kožičke. Gél nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd.

Plochým štetcom naneste stavebný gél najprv na odrastenú časť nechta, postupne gélom prechádzajte k špičke. Opäť dávajte pozor, aby gél nezatiekol ku kožičke. UV gél nanášajte tak, aby ste zároveň vytvárali C-oblúk (vrstva gélu v strede nechta by mala byť najhrubšia). Gél nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd.

Pozn.: Vytvrdzovaním sa na nechtoch vytvára výpotok - nechty sú lepkavé, na nechtoch ostáva lepkavá vrstva.

6. Úprava vymodelovaných nechtov

Cleanerom odstráňte výpotok z gélu. Týmto sa zbavíte lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania. Pomocou pilníka upravte tvar nechtov z každej strany. C-oblúk, dĺžku, šírku. Kefkou odstráňte prach po pilovaní. Nechty opäť vyčistite pomocou namočeného tampóna v cleaneri.

7. Farebný gél / farebný gél lak

Naneste farebný gél, alebo farebný gél lak. Gél lak nechajte vytvrdiť v lampe: v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd. Naneste druhú vrstvu farebného gél laku a opäť vytvrdite v lampe.

8. Posledná vrstva

Manikúru zafixujte leskom. My sme našu manikúru ukončili topom The Garden of Colour Dry Top. Top nechajte vytvrdiť v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd. Dry Top je bezvýpotkovým top, ktorý nie je potrebné čistiť cleanerom.

9. Výživa nechtového lôžka

Manikúru ukončíme výživou nechtového lôžka a jeho okolia nechtovým olejčekom.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke