CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Podrobný postup modelácie gélových nechtov na tipy. Presný návod, ako si môžete predĺžiť gélové nechty pomocou tipov, a to v pohodlí domova.

 

Zoznam použitých produktov:

Vyberte si štartovaciu sadu na gélové nechty TU!


Postup predĺženia gélových nechtov na tipy

1. Príprava produktov

Pred začatím si pripravte všetky produkty a nástroje, ktoré budete používať. Najlepšie je umiestniť ich na dosah ruky na vyčistený stôl, aby ste nemuseli behať po pomôcky uprostred svojho manikúrneho sedenia.

2. Príprava nechtovej platničky

Veľmi dôležitý krok pri vykonávaní gél lak manikúry alebo gélovej modelácie. Zatlačte nechtovú kožičku drievkom, prípadne ju odstráňte manikúrnymi nožničkami. Pomocou pilníka na nechty dodajte nechtom rovnakú dĺžku a tvar.

Zmatnenie nechtovej platničky - ďalší prípravný krok, ktorý ovplyvňuje trvanlivosť gélových nechtov. Pomocou bloku alebo jemným pilníkom dôkladne zmatnite povrch nechtovej platničky. Dávajte pozor, aby ste povrch nechtov nepoškodili. Kefkou odstráňte prach po opilovaní.

3. Odmastnenie nechtovej platničky

Stále sme v dôležitej fáze prípravy. Tentoraz pomocou tampónov odmastnite nechtovú platničku cleanerom. Vďaka tomu sa zbavvíte prírodnej olejovej vrstvy, ktorá sa každý deň vytvára na našich nechtoch, zároveň odstraníte aj ďalšie nečistoty.

4. Tipy

Je dôležité, aby ste si vybrali vhodnú veľkosť tipov. Pri skúšaní správnej veľkosti tip jemne pritlačte k nechtovej platničke. Na tip naneste malé množstvo lepidla určeného na lepenie tipov a následne ho prilepte na necht. Dávajte pozor, aby pod tipom nevznikli vzduchové bublinky. Tipy skráťte pomocou gilotíny, nie nožnicami. Upravte tvar nechtov, zmatnite povrch tipov a zjemnite prechod medzi tipom a nechtom. Dávajte pozor, aby ste pilníkom v mieste prechodu nepoškodili nechtovú platničku. Kefkou odstráňte prach po pilovaní.

5. Primer

Na vyčistené nechty naneste primer v malom množstve. Nechajte ho chvíľku voľne uschnúť. Primer zvyšuje priľnavosť gélu.

6. Aplikácia gélu

Začíname s modeláciou. Na nechty naneste modelovací gél pomocou plochého štetca. Dávajte pozor, aby gél nezatiekol ku kožičke.

UV gél nanášajte tak, aby ste zároveň vytvárali C-oblúk (vrstva gélu v strede nechta by mala byť najhrubšia). Gél nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd.

Pozn. Vytvrdzovaním sa na nechtoch vytvára výpotok - nechty sú lepkavé, na nechtoch ostáva lepkavá vrstva.

7. Úprava vymodelovaných nechtov

Nechty vyčistite pomocou namočeného tampóna v cleaneri. Týmto sa zbavíte lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania. Pomocou pilníka upravte tvar nechtov z každej strany. C-oblúk, dĺžku, šírku. Kefkou odstráňte prach po pilovaní. Nechty vyčistite opäť cleanerom a buničinou.

8. Farebný gél / farebný gél lak

Naneste farebný gél alebo farebný gél lak. Gél lak nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd. Naneste druhú vrstvu farebného gél laku a vytvrdite v lampe.

9. Posledná vrstva

Našu manikúru sme ukončili modelovacím gélom base one Clear, gél nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd. Namiesto gélu môžete ešte použiť UV Top Coat. Nechty vyčistite pomocou namočeného tampóna v cleaneri. Týmto sa zbavíte lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania.

10. Výživa nechtového lôžka

Manikúru ukončíme výživou nechtového lôžka a jeho okolia nechtovým olejčekom.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke