CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Matné nechty sú trendom manikúry, ktorý už niekoľko sezón obľubujú ženy po celom svete. Matné gélové nechty vyzerajú skvele ako cez deň, tak aj počas večierkov alebo iných dôležitých udalostí v živote. Aj keď sa zdajú byť na prvý pohľad zložité, nie je to tak.

Existujú 2 spôsoby, ako dosiahnuť tento efekt naozaj jednoduchým spôsobom. Ak vás úplne nepresvedčila lesklá manikúra alebo hľadáte zmenu oproti svojej „štandardnej“ manikúre, matné nechty sú niečo pre vás. Prečítajte si, ako na takýto styling a inšpirujte sa!

 

Matné gélové nechty  Matné ružové / sivé nechty

Matné nechty – čo na ich výrobu potrebujete

Ak si manikúru robíte sami pomocou gél laku, určite máte takmer všetko, čo potrebujete na dosiahnutie efektu matnej platničky. Každopádne presvedčte sa sami. Okrem príslušenstva potrebného na prípravu nechtov, teda pilníka, drievka na zatlačenie kožičky a leštiaceho bloku, potrebujete aj lampu.

Pokiaľ ide o kozmetiku, samozrejme budete potrebovať cleaner, primer, bázu, gél lak a špeciálny matný top. Ale čo ak tento produkt nemáte a chcete matné nechty otestovať? Môžete ho nahradiť bežným topom, tým ktorý používate a potom ho zmatniť leštiacim blokom / leštiacim pilníkom. Nižšie nájdete podrobný popis každej metódy.

Spôsoby, ako dosiahnuť matný efekt na nechtoch

1. Efekt matných nechtov so špeciálnym topom

Proces dosiahnutia matných gélových nechtov nie je časovo zdlhavejší ako v prípade vašej tradičnej gél lak manikúry. Ako vždy, začneme prípravou nechtovej platničky. Nechtom dáme tvar, odstránime nevzhľadnú kožtičku a zmatníme povrch nechtov. Nechty odmastíme cleanerom, potom – ak chcete dosiahnuť naozaj trvácnu manikúru – použite vhodný primer. Pripomíname, že bezkyselinový primer je určite jemnejší, zatiaľ čo kyslý primer spolupracuje s viac problematickejšou nechtovou platničkou.

Potom použijeme dobre zvolený základ – bázu. Čo bude pre vaše nechty najlepšie, je individuálna záležitosť. Vytvrdíme produkt v lampe a nanesieme zvolenú farbu hybridného laku. Každú vrstvu tiež vytvrdzujeme. Je to potrebné, aby bola manikúra úspešná. Poslednou fázou je aplikácia špeciálneho matného topu. Aplikujeme ho rovnako ako v prípade tradičných produktov a vytvrdzujeme v lampe.

Na získanie krásnych, matných nechtov nie je potrebné nič viac!

Matné topy si môžete vybrať z našej ponuky: Vrchné Top Coaty

Odporúčame matný top bez disperznej vrstvy tzv. bezvýpotkový:

2. Efekt matných nechtov pomocou bloku

Ďalší spôsob, ako získať matné nechty, je o niečo náročnejší na čas a prácu ako ten predchádzajúci. Nemyslite si však, že to robia len profesionáli, ale taktiež menej pokročilí nadšenci gélových nechtov. Po príslušnom tréningu sú schopní dosiahnuť efekt matných nechtov touto metódou. Manikúra sa sama o sebe nelíši od štandardnej, kým nie je aplikovaný tradičný top. Až po aplikácii bežného topu si zmatníme nechty jemným leštiacim blokom. Táto činnosť si vyžaduje trochu cviku a vhodné vybavenie.

V prvom rade by mal byť leštiaci blok čo najjemnejší – teda označenie s vysokým číslom alebo dokonca blok otupený dlhým používaním. Určite vás zaujíma, ako sa s tým na nechte pracuje. Kľúčom sú krátke a jemné ťahy v každom smere. To všetko preto, aby sa predišlo vzniku neželaných škrabancov alebo pruhov. Potom už len stačí nechty očistiť od prachu a nechty sú hotové.

Leštiace bloky   Čierne matné nechty

Matné nechty - obyčajné alebo zdobené?

Matné nechty vyzerajú samé o sebe naozaj skvelo. Oplatí sa ich teda dodatočne zdobiť? Áno, samozrejme! Takéto nechty dokonale ladia napríklad so svetrovým stylingom alebo pre kontrast s lesklými ozdobami.

Obľúbené sú dnes čierne matné nechty, ktoré si priam pýtajú zdobenie. Matné nechty sa často spájajú aj s Vianocami. Dnes sú však obľúbené aj na každodenné použitie – do školy, práce alebo na víkendový výlet. Matná manikúra pôsobí veľmi elegantne, štýlovo a zároveň originálne. Niet divu, že neustále poteší ženy, ktoré milujú lakovanie nechtov.

Sme presvedčení, že matné gélové nechty si zamilujete už od prvej chvíle. 

 

 

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke