CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Nechty v tvare mandlí

Jedným z najobľúbenejších a zároveň najženskejších tvarov nechtov sú takzvané „mandle“. Mnoho žien, ktoré si chcú vypestovať nechty alebo si ich predĺžiť rôznymi metódami, sa rozhodne, že ich nechty v konečnom štádiu stylingu pripomínajú tvar semienok mandľového ovocia – teda mandlí.

Keď si nechty dopestujete do požadovanej dĺžky a tvaru, môžete ich vzhľad priebežne upravovať. V tomto procese je jediným obmedzením čas, ktorý musí uplynúť, kým vaše nechty začnú vyzerať tak, ako chcete. Ak však nechcete na požadovaný tvar nechtov čakať niekoľko týždňov, dokonalým riešením môže byť predĺženie nechtov gélovou, akrylovou metódou alebo polygélom na formy (šablóny). Nižšie vám predstavíme schému postupu v prípade predlžovania nechtov, no najskôr vás pozývame na dávku najnutnejších informácií.

Mandle a krátke nechty

Snívate o nechtoch v tvare mandlí, no neustále nosíte krátke nechty? Máme pre vás zlú správu – ak snívate o „mandliach“, musíte staviť na dĺžku. Kľúčom ku krásnemu mandľovému tvaru je predovšetkým dĺžka a správne pilovanie nechtov. V prípade krátkych nechtov, keď je voľný okraj malý, je malá možnosť úpravy tvaru nechtov. Jediné, čo môžeme urobiť, je mierne zaobliť boky nechtov, aby vyzerali skôr ako kruh nie rovná línia.

Mandľové nechty – predĺženie nechtov na šablóny

Pri umiestnení šablóny pod predtým pripravený necht je potrebné pamätať na to, že mandľový tvar nie je pre nechtovú platničku prirodzený. To znamená, že voľný okraj nechtu vo svojej prirodzenej forme v tomto tvare nerastie. S vedomím toho stojí za to venovať pozornosť vhodnému prispôsobeniu šablóny okrajom tak, aby bola presne umiestnená na miestach vystavených zlomeniu, poškodeniu a akýmkoľvek mechanickým zraneniam.

Naša rada: pri uťahovaní tunela po stavbe nechtu je najlepšie nezameriavať sa na samotnú líniu stresu (t.j. miesto kde necht cíti najväčší tlak), len utiahnite celú dĺžku voľného okraja nechtu. Tunel sa tak rovnomerne zúži a vy získate dokonalý tvar nechtov.

Modelácia nechtov na šablóny – mandľový tvar nechtov - krok za krokom

KROK 1

Pripravte nechtovú platničku. Aby ste to urobili, zatlačte a opracujte nechtovú kožtičku. Zmatnite nechtovú platničku leštiacim blokom. Opilujte voľný okraj nechtu. Nechty utrite čističom – teda Cleanerom.

KROK 2

Po príprave nechtov podľa KROKU 1 pokračujte v umiestnení šablóny. Ak si robíte styling sami, bude najjednoduchšie, ak použijete šablónu a necht modelujete jeden po druhom. Vďaka tomu sa viac zameriate na každý necht zvlášť. Šablóna by sa mala priložiť na necht a označiť miesta, kde končí voľný okraj nechta. Tieto miesta sú body, ktoré je potrebné zrezať, aby sa šablóna správne prispôsobila. Ak si to situácia vyžaduje, nožnicami na nechty odstrihnite kúsok šablóny tak, aby presne priľnula k nechtovému lôžku (miesto styku voľného okraja s pokožkou).

KROK 3

Keď sa šablóna prispôsobí nechtu, začnite nanášať prípravky, ktoré zvyšujú priľnavosť gélu / akrylu / polygélu. Naneste Primer na nechtovú platničku, chvíľu počkajte, kým sa produkt vysuší, potom začnite nanášať gél, polygél alebo akryl.

KROK 4

Naneste tenkú vrstvu produktu (podkladový gél lak, gél alebo polygél) na nechtovú platničku a vytvrdzujte ju v UV/LED lampe. Potom odoberte ďalšiu hmotu a vytvorte tvar nechta – produkt vytvrdzujte v UV/LED lampe 60s. Ak vidíte, že váš necht ešte nie je dokonalý pridajte správne množstvo produktu, pamätajte na správny pomer rozloženia hmoty - vytvrdzujte v UV/LED lampe 60 s.

KROK 5

Vymodelované nechty utrite čističom – Cleanerom, odstráňte šablóny. Na fotke je použitý gél Claresa Builder gel Cover.

KROK 6

Opilujte nechty do požadovaného tvaru.

KROK 7

Nechty doleštite blokom alebo penovým pilníkom so zrnitosťou 240. Odstráňte prach po pilovaní.

KROK 8

Kontrola apexu a tvaru vymodelovaného nechta.

KROK 9

Naneste svoju obľúbenú farbu gél laku a nechty vytvrdzujte v UV/LED lampe. Na fotke je použitý gél lak Claresa Rubber Base 17.

KROK 10

Zaistite farbu Topom s vybraným efektom vytvrdzujte v UV/LED lampe a vychutnajte si krásne urobený styling.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke