CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

POLYGÉL je dokonalou kombináciou najlepších vlastností gélu a akrylu v jednom produkte. Je odolný a trvanlivý ako akryl a zároveň je pružný a ľahký ako gél. Nezateká ku kožičke. Je odolným produktom, pretože obsahuje akrylové vlastnosti. Preto sa odporúča ženám, ktorých nechty sú viac namáhané.

Pri predlžovaní nechtov polygélom nemáte žiadne obmedzenia - nechty môžete predĺžiť na akúkoľvek dĺžku. Môžete to urobiť na šablóne, tipoch alebo dual formách s trvanlivosťou až štyri týždne. Vďaka poly gélu môžete dať nechtom akýkoľvek tvar. Pripravili sme si pre vás návod, ako predĺžiť nechty na šablónu.

Predĺženie nechtov polygélom na šablóny - postup

Zoznam použitých produktov:

 • Drievko na zatlačenie
 • Pilník na nechty
 • Kefka na odstránenie prachu
 • Claresa Cleaner
 • Claresa Primer acid free
 • Claresa Ultra Base
 • Claresa Polygél Pink 2v1 plochý štetec / špachtľa
 • Šablóny na predĺženie nechtov
 • Liquid na polygél - Slip Solution
 • Sklenená nádobka na liquid (kalištek)
 • Vatové tampóny na nechty (buničina)
 • UV/LED lampa na nechty

Vyberte si niektorú z našich polygél štartovacích sád - TU

1. Príprava produktov

Pred začatím si pripravíme všetky produkty a nástroje, ktoré budeme používať. Najlepšie je umiestniť ich na dosah ruky na vyčistený stôl, aby ste nemuseli behať po pomôcky uprostred svojho manikúrneho sedenia. Pripravíme si: pilník na nechty, nástroj na odstraňovanie kutikuly, blok, bezprašné tampóny (buničina), čistič (cleaner), šablóny (formy), štetec, polygél, lampu na vytvrdzovanie, primer, top coat, ...

2. Príprava nechtovej platničky

Veľmi dôležitý krok pri vykonávaní každej manikúry. Kožičku v okolí nechtov zatlačíme drievkom, prípadne ju odstránime manikúrnymi nožničkami. Ak nechty predlžujeme pomocou šablóny, tak nechty musíme skrátiť. Pomocou pilníka na nechty dáme nechtom rovnakú dĺžku a tvar.

Zmatnenie nechtovej platničky - ďalší prípravný krok, ktorý ovplyvňuje trvanlivosť polygélovej manikúry. Jemným pilníkom alebo blokom (pre začiatočníkov odporúčame blok alebo penový pilník) dôkladne zmatníme povrch nechtovej platničky. Dávajte pozor, aby ste povrch nechtov nepoškodili, ide o zmatnenie nie o stenšenie nechtov! Kefkou odstránime prach po opilovaní.

3. Odmasťovanie nechtovej platničky

Pomocou buničiny a cleanera dôkladne odmastíme nechtovú platničku. Vďaka tomu sa zbavujeme prírodnej olejovej vrstvy, ktorá sa každý deň vytvára na našich nechtoch, zároveň odstraňujeme ďalšie nečistoty.

4. Primer

Na vyčistené nechty nanesieme primer. My sme použili primer bez obsahu kyselín, teda acid free primer. Pripomíname, že bezkyselinový primer je k nechtom jemnejší.

Primer necháme voľne uschnúť. Je veľmi dôležitý. Zvyšuje priľnavosť gélu, polygélu, gél laku,... Nechtov sa nedotýkame!

5. Aplikácia podkladového gél laku

Pred aplikáciou poly gélu musíte použiť hybridnú bázu. Na každý z nechtov nanášame tenkú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdzujeme pod UV / LED lampou - podľa pokynov výrobcu týkajúcich sa dĺžky vytvrdzovania v danom type lampy. Odporúčame nanášať bázu na dve nechty a vytvrdzovať v lampe po dvoch nechtoch. Vo videu sme použili podkladový gél lak Claresa Ultra Base.

Nechtov sa nedotýkame!

6. Šablóny

Šablóny osadíme pod voľný okraj nechtov. S nechtom musí šablóna vytvárať rovnú líniu. Šablónu si môžeme upraviť nožničkami, aby s nechtom tvorila jednu líniu.

Pozn.: Šablóny sa používajú jednorázovo, jeden necht = jedna šablóna.

7. Liquid na polygél (akrygél)

Do malej sklenenej nádobky nalejeme Cleaner alebo liquid na polygél Slip Solution.

8. Aplikácia polygélu

Na aplikáciu polygélu použijeme nástroj 2v1 špachtľa / štetec. Špachtľou nanesieme na nechty polygél o veľkosti hrášku.

Navlhčíme štetec v roztoku Slip Solution a začneme s ľahkosťou rozotierať produkt po nechte. Polygél nanášame na šablónu - predlžujeme voľný okraj nechtov. Ak sa polygél začne lepiť, štetec navlhčíme opäť v roztoku a pokračujeme v modelovaní. Pri natáčaní sme použili Poly gél značky Claresa, odtieň Pink. Poly gél vytvrdzujeme v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd - resp. po dobu akú uvádza výrobca.

Nanesieme druhú vrstvu poly gélu, ktorú nanášame na nechty, zároveň vytvárame C-oblúk (vrstva poly gélu v strede nechta by mala byť najhrubšia). Vytvrdíme v lampe.

Pozn. Vytvrdzovaním sa na nechtoch vytvára výpotok - nechty sú lepkavé (na nechtoch ostáva lepkavá vrstva).

9. Odstránenie šablón

Opatrne odstránime šablóny. Nechty vyčistíme pomocou tampóna namočenom v cleaneri. Týmto sa zbavíme lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania.

10. Tvar nechtov

Pomocou pilníka upravíme tvar nechtov z každej strany. C-oblúk, dĺžku, šírku. Kefkou dôkladne odstránime prach po pilovaní.

11. Farebný gél, gél lak, ozdoby alebo Top Coat?

Nechty sú pripravené k ďalšiemu kroku. Môžeme na ne nanášať farebný gél lak, gél alebo len jednoducho použiť záverečný lesklý či matný Top Coat.

12. Výživa nechtového lôžka

Manikúru ukončíme výživou nechtového lôžka a jeho okolia nechtovým olejčekom.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke