CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Predlžovanie nechtov je riešením, ktoré využíva čoraz viac žien. Rozhodujú o tom hlavne dámy, ktoré nemajú trpezlivosť na „pestovanie“ nechtov a tie, ktoré majú slabú platničku, no nielen to. V súčasnosti existuje veľa spôsobov predlžovania nechtov. Medzi najobľúbenejšie techniky patrí gél, akryl a polygél.

Predlžovanie polygélom je veľmi populárne, preto sa mu budeme venovať v tomto článku.

Polygél je dokonalou kombináciou najlepších vlastností gélu a akrylu. Vyznačuje sa pomerne hustou konzistenciou. Vďaka tomu je predlžovanie nechtov pomerne jednoduché. Ďalšou výhodou akrygélu / polygélu je jeho úžasná odolnosť, vynikajúca priľnavosť k nechtovej platničke. Predlžovanie nechtov polygélom zaberie menej času ako v prípade gélu alebo akrylu. V predchádzajúcom článku sme sa venovali predlžovaniu pomocou šablóny, tentokrát budeme predlžovať na dual formy.

Postup ako predĺžiť nechty polygélom na dual formy:

Kožičku v okolí nechtov zatlačíme drievkom, prípadne ju odstránime manikúrnymi nožničkami. Blokom alebo jemným pilníkom dôkladne zmatníme povrch nechtovej platničky. Kefkou odstránime prach po opilovaní. Cleanerom dôkladne odmastíme nechtovú platničku.

Vyberieme si správny rozmer dual formy, ktorý by nemala byť ani malý, ani veľký. Na nechty nanesieme primer, ktorý zvyšuje priľnavosť polygélu. Primer necháme voľne uschnúť. Pred aplikáciou poly gélu nanesieme na nechty tenkú vrstvu podkladového gél laku, ktorý vytvrdíme v UV / LED lampe.

Pripravíme si polygél a nástroj na polygél - špachtľa a štetec v jednom produkte. Špachtľou odoberieme polygél z tuby.

Polygél nanesieme na dual formu. Do nádobky si nalejeme cleaner alebo liquid na polygél - Slip Solution. Štetec namočíme v roztoku a polygél začneme s pomaly rozotierať po vnútornej strane dual formy. Ak sa polygél začne lepiť, štetec navlhčíme opäť v roztoku a pokračujeme v modelovaní.

Dual formu priložíme na necht približne 1mm od okraja a zľahka pritlačíme. Ak sa polygél dostane spod dual formy na kožicku, štetec namočíme do cleanera a vlhkým štetecom odstránime prebytočný polygél z okrajov nechtovej kožičky a zo spodne časti nechta. Nechty vytvrdzujeme spolu s dual formou v UV/LED lampe.

Opatrne odstránime dual formy. Formu chytíme za koniec a hýbeme s ňou z jednej strany na druhú až kým sa forma neodlepí. Nechty vyčistíme cleanerom, čím sa zbavíme lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvorila počas vytvrdzovania. Pilníkom s drsnosťou 100/180 upravíme tvar nechtov z každej strany: C-oblúk, dĺžku, šírku. Kefkou dôkladne odstránime prach po pilovaní.

Na nechty nanesieme záverečnú vrstvu - Top Coat. Top Coatom fixujeme taktiež voľný okraj nechtov. Top vytvrdíme v lampe. Ak sme použili Top bez disperznej vrstvy (top no wipe), tak nechty nemusíme čistiť cleanerom. V prípade ak použijeme Top Coat s disperznou vrstvou, tak nechty sú lepkavé a túto lepkavú vrstvu zotrieme Cleanerom.

Na nechtovú kožičku nanesieme regenerujúci nechtový olejček - cuticle nail oil, ktorý kožičku vyživí. Nechty sú hotové!

Zoznam použitých produktov:

 • Drievko na zatlačenie
 • Nožničky na nechtovú kožičku
 • Pilník na nechty
 • Kefka na odstránenie prachu
 • Claresa Cleaner
 • Claresa Primer
 • Claresa Base - podkladový gél lak
 • Claresa Top - lesk na nechty
 • Claresa Polygél Latte
 • 2v1 plochý štetec / špachtľa
 • Dual formy
 • Sklenená nádobka na liquid (kalištek)
 • Vatové tampóny na nechty (buničina)
 • UV/LED lampa na nechty

Vyberte si niektorú z našich štartovacích sád

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke