CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Vybrať si sadu na gélové nechty alebo gél lak sadu? Aký je medzi nimi rozdiel?

Základom gélových sád sú UV gély a gél lakových sád sú gél laky. Aký je teda rozdiel medzi UV gélom a gél lakom?

 

UV gél sa môže nanášať na prírodné nechty, ale poslúži aj na predĺženie nechtového lôžka. Gélový necht je potrebné vymodelovať pomocou šablón alebo nechtových tipov. Práca s UV gélmi je na rozdiel od gél laku trochu zdĺhavejšia.

Štartovacie sady na nechty - TU

Gél lak je vhodný na nanášanie na prírodné nechty. Nie je potrebná modelácia nechtového lôžka. Nanášanie gél laku je vo svojej podstate totožné s nanášaním klasického laku na nechty. Rozdiel je len v tom, že gél lak musíte nechať vytvrdiť v lampe. Vďaka tomu vydržia nechty pekne upravené až niekoľko týždňov. Samozrejme pri správne vykonanom postupe.

Je len na vás, či si vyberiete gélovú alebo gél lak sadu na nechty. Ak chcete prirodzený a decentný vzhľad nechtov, použite gél lak. Ak túžite po dlhých upravených nechtoch, siahnite po modelácii UV gélom.

No nezabudnite, že či použijete UV gél alebo gél lak, tak váš necht naďalej porastie. Preto je dôležité modeláciu včas dopĺňať.

Je lepšia sada s UV lampou, LED lampou alebo UV/LED lampou?

V UV lampe sa vytvrdí gél alebo gél lak behom dvoch minút. Taktiež je potrebné pri UV lampe počítať s pravidelnou výmenou opotrebovaných žiariviek.

LED lampa je oproti UV lampe bezúdržbová a na vytvrdnutie gélov a gél lakov potrebujete len zlomok tohto času. Zvyčajne je to 30-60 sekúnd. Táto lampa vytvrdzuje len Led gély, led gél laky, ...

Ideálnou voľbou je UV/LED lampa, ktorá vytvrdí ako UV gély, gél laky, tak aj Led gély, gél laky. 

Asi jedinou nevýhodou UV/LED lámp je ich vyššia cena. Preto sú taktiež sady, ktorých súčasťou je UV/LED lampa drahšie ako sady s klasickou UV lampou.

Štartovacie sady na nechty - TU

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke