Video návod: Polygél - doplnenie nechtov
Zaujíma vás, prečo je predlžovanie nechtov polygélom také obľúbené? Samozrejme, ako už asi tušíte, prispieva k tomu množstvo jeho výhod!
Jednou z výhod je jeho hustá konzistencia, vďaka čomu je predlžovanie nechtov pomerne jednoduché. Hmota nestéka z platničky (na rozdiel od gélu). Polygél nestuhne tak ako v prípade akrylu. To všetko ovplyvňuje jednoduchosť modelovania nechtov a teda schopnosť dať im dokonalý tvar.
Fantastická výdrž je ďalšou výhodou polygélu. Rovnako ako akryl má poylgél vynikajúcu priľnavosť k nechtom. Výsledkom je, že predĺžené nechty vyzerajú skvelo mnoho dní.
Krátky čas stylingu - použitím polygélu si môžete byť istí, že predlžovanie nechtov vám nezaberie viac času ako v prípade gélu alebo akrylu.
Doplnenie nechtov polygélom a lakovanie gél lakom - postup:
Zoznam použitých produktov:
- Pilníky - rôzne drsnosti
- Pomarančové drievko
- Kefka na odstránenie prachu
- Claresa Cleaner
- Claresa Primer acid free
- Claresa Ultra Base - podkladový gél lak
- Claresa polygél Pink
- Claresa gél lak Cozy Red
- Claresa Diamond Top no Wipe
- Silcare olejček
- 2v1 plochý štetec / špachtľa
- Penový pilník
- Liquid na polygél
- Sklenená nádobka na liquid (kalištek)
- Vatové tampóny na nechty (buničina)
- UV/LED lampa
Vyberte si niektorú z našich štartovacích sád - TU
1. Príprava produktov
Pred začatím si tak ako obvykle pripravíme všetky produkty a nástroje, ktoré budeme používať. Najlepšie je umiestniť ich na dosah ruky na vyčistený stôl, aby ste nemuseli behať po pomôcky uprostred svojho manikúrneho sedenia. Pripravíme si: pilníky na nechty rôznych drsností, drievko na zatlačenie nechtovej kožičky, bezprašné tampóny (buničina), čistič na nechty (cleaner), štetec, polygél, UV/LED lampu na vytvrdzovanie, primer, top coat, atď.
2. Odstránenie starého materiálu
V prvom kroku je potrebné drsným pilníkom zbrúsiť starý materiál. Nemusíme zbrúsiť celú vrstvu starého materiálu, stačí prebrúsiť len vrchnú vrstvu polygélu. Samozrejme na nechtoch nesmú ostať žiadne prasklinky alebo iné poškodenia.
Následne jemným pilníkom opatrne zjemníme prechod medzi odrasteným polygélom a nechtovou platničkou.
3. Príprava pred modeláciou
Pomarančovým drievkom zatlačíme nechtovú kožičku, prípadne ju odstránime manikúrnymi nožničkami. Pilníkom upravíme dĺžku a tvar nechtov.
Zmatnenie nechtovej platničky - ďalší prípravný krok, ktorý ovplyvňuje trvanlivosť polygélovej manikúry. Jemným pilníkom alebo blokom (pre začiatočníkov odporúčame blok alebo penový pilník) dôkladne zmatníme povrch nechtovej platničky. Dávame pozor, aby sa povrch nechtov nepoškodil, ide o zmatnenie nie o stenšenie nechtov. Kefkou odstránime prach po opilovaní.
4. Čistenie nechtovej platničky
Pomocou buničiny a cleanera dôkladne odmastíme nechtovú platničku. Vďaka tomu sa zbavujeme prírodnej olejovej vrstvy, ktorá sa každý deň vytvára na našich nechtoch, zároveň odstraňujeme ďalšie nečistoty.
5. Primer
Na prírodné nechty nanesieme primer. My sme použili primer bez obsahu kyselín, teda acid free primer. Pripomíname, že bezkyselinový primer je k nechtom jemnejší.
Primer je veľmi dôležitý. Zvyšuje priľnavosť gélu, polygélu, gél laku,.... Primer necháme voľne uschnúť a nechtov sa už nedotýkame!
6. Aplikácia podkladového gél laku
Pred aplikáciou poly gélu musíte použiť hybridnú bázu. Na každý z nechtov nanášame tenkú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdzujeme pod UV / LED lampou - podľa pokynov výrobcu týkajúcich sa dĺžky vytvrdzovania v danom type lampy. Odporúčame nanášať bázu na dve nechty a vytvrdzovať v lampe po dvoch nechtoch. Vo videu sme použili podkladový gél lak Claresa Ultra Base. Nechtov sa nedotýkame!
Pozn.: Vytvrdzovaním sa na nechtoch vytvára výpotok - teda nechty sú lepkavé (na nechtoch ostáva lepkavá vrstva).
6. Liquid na polygél (akrygél)
Do malej sklenenej nádobky nalejeme Cleaner alebo liquid na polygél Slip Solution.
7. Aplikácia polygélu
Na aplikáciu polygélu použijeme nástroj 2v1 špachtľa / štetec. Špachtľou nanesieme na nechty polygél o veľkosti hrášku. Navlhčíme štetec v roztoku Slip Solution a začneme s ľahkosťou rozotierať produkt po nechte. Polygél nanášame najprv na prírodný necht a postupne prechádzame k špičke nechtov.. Ak sa polygél začne lepiť, štetec navlhčíme opäť v roztoku a pokračujeme v modelovaní. Pri natáčaní sme použili Polygél značky Claresa, odtieň Pink. Polygél vytvrdzujeme v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd - resp. po dobu akú uvádza výrobca.
Pozn. Vytvrdzovaním sa na nechtoch vytvára výpotok - nechty sú lepkavé (na nechtoch ostáva lepkavá vrstva).
8. Čistenie nechtov
Nechty vyčistíme Cleanerom. Týmto sa zbavíme lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania.
9. Tvar nechtov
Pilníkom upravíme tvar nechtov z každej strany. C-oblúk, dĺžku, šírku. Povrch nechtov môžeme ešte prebrúsiť penovým pilníkom. Kefkou dôkladne odstránime prach po pilovaní. Nechty vyčistíme Cleanerom.
10. Farebný gél lak
Na nechty nanesieme farebný gél lak v tenkej vrstve. Nechty vytvrdzujeme v UV/LED lampe 60 sekúnd, v UV lampe po dobu 120 sekúnd - resp. po dobu akú uvádza výrobca.
Nanesieme druhú vrstvu farebného gél laku. Nechty vytvrdzujeme v UV/LED lampe 60 sekúnd, v UV lampe po dobu 120 sekúnd.
11. Aplikácia vrchného gél laku
Farebný gél lak zafixujeme záverečným lesklým či matným Top Coatom. Nechty vytvrdzujeme v UV/LED lampe 60 sekúnd, v UV lampe po dobu 120 sekúnd. Vo videu sme zvolili Top značky Claresa - Diamond Top Coat no Wipe. Je to top, ktorý nezanecháva lepkavú vrstvu preto ho nie je potrebné čistiť Cleanerom.
Pozn. Topom fixujeme aj voľný okraj nechtov.
12. Výživa nechtového lôžka
Manikúru ukončíme výživou nechtového lôžka a jeho okolia nechtovým olejčekom.