CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Výber štetcov v kozmetických predajniach je taký obrovský, že nájsť produkt na konkrétny účel môže byť naozaj náročné. Stáva sa, že začínajúce nechtárky si kúpia jeden štetec „na všetko“. Bohužiaľ to nie je najlepšia voľba. Na čo by ste si teda mali dať pozor pri výbere štetcov, na konkrétne typy stylingu alebo nechtového umenia? Pozrite si naše tipy a nákup štetcov by mal byť pre vás oveľa jednoduchší!

Prečo je správny výber štetcov taký dôležitý?

Vedeli ste, že niektorí nechtoví stylisti sú označovaní ako umelci? V tomto sa nič nepreháňa. To, čo dokážu „vykúzliť“ na nechtoch často pripomína malé umelecké dielo! Prezradíme vám, že správny výber štetcov je mimoriadne dôležitý z mnohých rôznych dôvodov. Dokonca sa môže stať, že použitie nesprávneho štetca môže sľubný nechtový dizajn úplne pokaziť.

Čo treba zvážiť pri výbere štetcov?

Už viete, aký štetec potrebujete? To je skvelé, pretože to nie je vždy také zrejmé. Teraz je čas vybrať si ten správny typ. Štetce sa líšia v mnohých smeroch. Pri výbere štetca venujte zvláštnu pozornosť nasledujúcim veciam.

Typ štetín

Štetiny štetca môžu byť prírodné alebo syntetické. Na akryl sa najčastejšie vyberajú štetce z prírodných štetín. Štetce na gélovú techniku sa najčastejšie vyrábajú zo syntetických štetín.

Tvar a ochrana štetín

Všimli ste si, že niekedy v obchodoch štetce ležia úplne „voľne“ a vyzerajú, akoby už boli použité? Všetko to je preto, že majú napríklad nerovnomerné alebo nechránené a zdeformované štetiny. Nedá sa poprieť, že takéto štetce vám dlho neposlúžia a niekedy namiesto „pomáhania“ v manikúre len všetko pokazia!

Dĺžka a hrúbka vlasov štetcov

Štetiny štetcov nemôžu byť ani príliš dlhé, ani príliš krátke. Navyše, najmä v prípade zdobiacich štetcov stojí za to venovať osobitnú pozornosť tomu, aby boli štetiny čo najtenšie, takmer ako ihla.

Aké štetce si vybrať na gél, akryl, polygél a zdobenie?

Teraz, keď už viete, na čo sa zamerať pri výbere štetcov, je čas napísať pár slov o tom, ktoré štetce sa hodia pre konkrétne stylingové metódy a techniky!

Štetec vhodný na gél

Stylisti majú zvyčajne niekoľko štetcov na gél rôznych šírok. Je to spôsobené tým, že sú prispôsobené nechtovej platničke. Podľa veľkostI sú rozdelené číslami: 2, 4, 6, 8 a 10. Čím nižšie číslo, tým je štetec užší a kratší. A naopak, čím je číslo štetca vyššie, tým je štetec väčší. Na modelovanie nechtov sú najvhodnejšie štetece čísla 4 a 6.  V prípade štetcov na gélovú techniku nájdete v obchodoch štetce s prírodnými aj syntetickými vlasmi. Rozhodujúci je aj tvar štetca, štetece na gél sú zvyčajne ploché, ukončené s rovným, oválnym alebo špicatým (teda mačací jazýček) vlasom. Každý z nich má pri stylingu inú funkciu. Na modelovanie nechtu sú najlepšie rovné štetce, špicaté sú vhodné napr. pre ombre, zatiaľ čo oválne štetce sú skvelé na prácu pri nechtovej kožičke.

Ako si vybrať štetec na akryl?

V prípade štetcov na akryl sa najčastejšie vyberajú štetce s prírodnými štetinami. Spravidla majú presný koniec s ostrým hrotom, ktorý umožňuje naniesť akryl v blízkosti nechtovej kožičky a rozotrieť ho ďalej na celý necht. Kvalita akrylového štetca má veľký význam pre výsledný stylingový efekt. Podobne ako pri štetecoch na gél, aj štetce na akryl sú označené číslami, ktoré určujú šírku a dĺžku štetca. Štetec označený nižším číslom je menší, štetec označený vyšším číslom je väčší. Po každom použití nezabudnite štetec vyčistiť v liquide na akryl a utrieť ho do čistej buničiny v smere štetiniek. Inak by akryl na štetci zatvrdol.

Aký je ideálny štetec na polygél?

Štetec na polygél alebo akrygél zvyčajne pripomína podobný produkt ako na gélovú techniku. Najčastejšie je však obojstranný. Na jednej strane má štetec a na druhej kovovú špachtľu, čo stylistovi výrazne uľahčuje prácu. Špachtľou odoberiete potrebné množstvo polygélu a štetcom modelujete polygél. Mnohí stylisti upradnostňujú silikónové štetce, ktoré sú najodolnejšie zo všetkých dostupných v predaji. Odporúčajú ich najmä pri predĺžovaní nechtov polygélom na duálne formy.

Nailart štetec na zdobenie nechtov

Ako sme už spomenuli, štetce na zdobenie nechtov sú väčšinou veľmi tenké, pretože sú potrebné na umožnenie maximálnej presnosti práce. V našom internetovom obchode nájdete prírodné aj syntetické štetce na zdobenie, ktorý si vyberiete, záleží len na vás. Zvážte tie, s ktorými sa vám jednoducho pracuje lepšie. Zdobiace štetce môžete zakúpiť v rôznych dĺžkach, ich štetiny majú dĺžku od 5mm do 19mm.Môžete použiť na francúzsku manikúru, maľovanie nechtov, na nanášanie trblietok, pigmentu, ale tiež sú skvelými pomocníkmi pri nanášaní farebného gélu alebo gél laku ku kožičke. 

Ak nie štetce na zdobenie, tak čo? Odporúčame tiež zdobiace sondy, ktoré sú ideálne na vytváranie presných tvarov na nechtoch.

Kde kúpiť najlepšie štetce na úpravu nechtov?

Hľadáte dobré štetce na úpravu nechtov? Na našej stránke Aspira.sk nájdete desiatky vysoko kvalitných produktov! Garantujeme vám, že s ich pomocou vytvoríte veľa krásnych nechtov.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke