EXTRA ZĽAVY na elektrické prístroje, kufríky, nadstavce - TU

Elektrická brúska je multifunkčné, profesionálne zariadenie používané nechtovými stylistami po celom svete. Dokáže efektívne nahradiť pilník, kliešte, nožnice či leštičku. To rozhodne urýchli prácu ošetrenia rúk a nôh. Prečo ponúka brúska na nechty toľko možností pri manikúre a pedikúre? Eletkrickú brúsku využijeme na tvarovanie nechtov, odstraňovanie kutikuly, odstaňovanie starého gélu, polygélu, akrylu alebo dokonca vyhladzovanie zrohovatenej epidermy. Všetko závisí od použitej brúsnej frézy. V závislosti od tvaru, materiálu frézy alebo zrnitosti, používame brúsne nadstavce na rôzne účely. Zistite, do ktorých brúsnych nadstavcov sa oplatí investovať!

Brúsne frézy rozlišujeme podľa:

  • materiálu, z ktorého sú vyrobené
  • zrnitosti (jemná alebo drsná fréza)
  • tvaru frézy

Aby nedošlo k poraneniu alebo poškodeniu prírodných nechtov, je veľmi dôležité rozlišovať, či je frézu vhodné používať na prírodný necht alebo na materiál (gél, akryl, polygél, gél lak).

Všetky nadstavce majú univerzálny priemer stopky (upínacej časti), priemer upínacej časti je Ø 2,35mm. Sú vhodné do všetkých brúsok na nechty dostupných na našom trhu.

Rozdelenie brúsnych fréz podľa materiálu

Nechtoví stylisti si najčastejšie vyberajú keramické, karbidové, kamenné a diamantové frézy. Sú odolné, majú najviac aplikácií a zaisťujú komfort práce. V závislosti od materiálu, z ktorého sú brúsne nadstavce vyrobené, ich môžeme rozdeliť na keramické, diamantové, karbidové a kamenné.

Keramické brúsne frézy

Veľkou výhodou keramických fréz je, že počas práce nevytvárajú teplo, poskytujú brúsenie bez pocitu pálenia. Vďaka vysokej tepelnej odolnosti sú vhodné aj pre ľudí, ktorí svoje dobrodružstvo s nechtovým stylingom len začínajú. Ďalšou z hlavných výhod je, že keramické nadstavce sú vhodné aj pre osoby s alergiou na kov.

Keramické frézy majú dlhú životnosť, sú trvácne a odolné voči mechanickému poškodeniu. Majú drsnejší zúbkovitý povrch. Najčastejšie sa používajú na odstránenie gélu, akrylu, polygélu, ako aj tvarovanie predĺžených nechtov. Pri frézach rozlišujeme zrnitosť, ktorú symbolizuje ich farebné označenie.

Pri manipulácii s týmito frézami dávajte pozor, aby ste s frézou nenarazili napr. o stôl, alebo aby vám nespadla. Môže sa stať, že nárazom sa z frézy odštiepi, alebo sa zlomí. Keramické frézy majú veľa rôznych tvarov. Frézy je vhodné skladovať v ochrannom puzdre, čím sa zabráni ich náhodnému poškodeniu. Na trhu sú napr. frézy vo forme kužeľa, guličky alebo valca. Sú vhodné pre začiatočníkov ale aj pre skúsené nechtárky. 

Diamantové brúsne frézy

Diamantové brúsne nadstavce majú jemnú zrnitosť, používajú sa na úpravu tvaru prírodných nechtov a odstránenie kožičky. Umožňujú vyčistiť aj spodnú stranu nechtov, prípadne sa používajú na zbavenie sa zrohovatenej epidermy. V prípade gélových či akrylových nechtov ich môžete použiť na jemné dohladenie a dorovnanie povrchu (nepoužívajú sa na zbrusovanie materiálu). Pri diamantovej fréze odporúčame pracovať s nízkymi otáčkami.

Diamantové frézy si najčastejšie vyberajú nechtoví stylisti, ktorí si kupujú vybavenie do nechtového štúdia. Prečo ich popularita neustále rastie? Je to najmä vďaka materiálu, z ktorého sú vyrobené. Nerezová oceľ s diamantovým povlakom umožňuje efektívnu prácu aj s problematickou nechtovou kožtičkou. Tieto frézy môžete zakúpiť v rôznych tvaroch. Najpopulárnejšie sú guľka, štandardný a obrátený kužeľ, ako aj štandardný a okrúhly valec.

Kamenné frézy

Kamenné brúsne frézy sú vhodné na mnohé činnosti, ako pri ošetrovaní rúk, tak aj nôh. Sú neoceniteľné pri tvarovaní nechtov, zmatnení, odstraňovaní kutikuly a vyhladzovaní pokožky. Ak sa rozhodnete pre tento typ fréz, nezabudnite ju namontovať čo najhlbšie do brúsneho pera. Prečo? Pre dosiahnutie čo najväčšej účinnosti a bezpečnosti. Frézy z kameňa je možné používať za sucha aj za mokra.

Karbidové brúsne frézy

Karbidové frézy na nechty sú najodolnejšie zo všetkých uvedených typov. Charakteristické priečne drážky umožňujú rýchle brúsenie povrchu bez rizika prehriatia. Karbidové nadstavce umožňujú rýchle a bezpečné zbrúsenie rôznych povrchov (gél, poly gél, akryl). Sú odolné, silné a veľmi všestranné. Frézy vyrobené z karbidu výrazne uľahčujú a urýchľujú prácu stylistov.

Okrem vyššie spomenutých fréz sa môžete stretnúť s wolfrámovou alebo titanovou frézou. Karbidové, wolframové, keramické alebo titanové brúsne frézy patria k tvrdým a veľmi odolným materiálom.

Farebné prúžky na brúsnych nadstavcoch

Čo znamená farebný prúžok na brúsnej fréze? Farebné prúžky na brúsnych frézach označujú ich zrnitosť - podľa farby zistíme či je fréza jemná alebo drsná. Na prírodný necht nikdy nepoužijeme drsnú frézu a na odstránenie akrylu super jemnú.

  • žltá - super jemná - vhodná na jemné dočistenie kože, pripraví necht na leštenie, môžete s ňou doopraviť gél, akryl
  • červená - jemná - jemná diamantová fréza je vhodná na úpravu kožičky; jemná tvrdokovová fréza je vhodná na zbrúsenie napr. gél laku, uv gélu; jemne ošetrí zrohovatenú kožu
  • modrá - stredná - diamantová fréza je vhodná na úpravu kožičky; tvrdokovová fréza je vhodná na zbrúsenie uv gélu, akrylu, s opatrnosťou géllaku; ošetrí zrohovatenú kožu
  • zelená - drsná - diamantová fréza je vhodná na úpravu veľmi zatvrdnutej kožičky; tvrdokovová fréza je vhodná na odstránenie odolných materiálov (na zbrúsenie uv gélu, polygélu a akrylu)
  • čierna - veľmi drsná vhodná na odstránenie odolných materiálov (na zbrúsenie uv gélu, polygélu a akrylu)
  • oranžová - extra drsná -  vhodná na odstránenie odolných materiálov (na zbrúsenie uv gélu, polygélu a akrylu)
  • ružová - super drsná - vhodná na odstránenie odolných materiálov (na zbrúsenie uv gélu, polygélu a akrylu)

Použitie brúsnej frézy podľa tvaru - akú frézu na čo použiť?

Na trhu sú dostupné frézy rôznych tvarov. Najčastejšie sa kupujú frézy v tvare guličky, hrotu, kužeľa a valca. Aký je účel každého z nich? Fréza - gulička sa primárne používa na opracovanie nechtovej kožičky (na rukách aj nohách). Kužeľová fréza je ideálna na opracovanie alebo na odstraňovanie gélu, polygélu, akrylu. Veľmi podobnú úlohu má aj nadstavec v tvare valca. Okrem odstránenia akrylového, gélového, polygélového materiálu dokonale tvaruje predĺžené nechty.

Tvarov brúsnych fréz je veľa a každému vyhovuje niečo iné. Treba si len nájsť ten svoj naj.

Aby ste predĺžili  životnosť brúsnej frézy, neodporúčame s ňou odstraňovať kamienky, alebo iné kovové či sklenené ozdoby.

Máte pocit, že potrebujete všetko? Kúpte si frézy v sade

Možno si po prečítaní tohto článku myslíte, že potrebujete všetky možné typy fréz. Nezabudnite, že vždy si môžete kúpiť sadu fréz. Sada zvyčajne obsahuje najčastejšie vyberané nadstavce, s ktorými môžete vykonať komplexné ošetrenie rúk alebo nôh. Ide o ideálnu možnosť najmä pre začiatočníkov. Kúpou hotovej sady navyše šetríte peniaze (frézy v sade sú väčšinou lacnejšie ako kupované samostatne).

Ako vyčistiť brúsnu frézu?

Po každom použití je vhodné brúsnu frézu vyčistiť. Kefkou odstráňte zvyšky prachu z frézy. Pri čistení neodporúčame používať kovové kefky, pretože môžu znižovať životnosť frézy. Po každej zákazníčke odporúčame frézy čistiť v sterilizátore alebo v ultrazvukovej umývačke. Ak sa frézy nečistia, najmä diamantové, upchávajú sa a znižuje sa ich brusný výkon. 

Veríme, že bol tento článok pre vás prehľadný a pomohol vám pri výbere.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke