CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Podrobný postup modelácie gélových nechtov na šablónu. Zistite, ako si môžete predĺžiť nechty UV gélom na šablóny doma a ako si môžete urobiť kvalitnú francúzsku manikúru.

Zoznam použitých produktov:

 • drievko
 • pilník na nechty
 • blok na nechty
 • cleaner (čistič gélu)
 • buničina
 • šablóny (formy)
 • štetec na gél
 • modelovací gél Silcare base one clear
 • modelovací gél Silcare base one pink
 • modelovací gél Silcare base one white W4
 • kefka na odstránenie prachu
 • výživný olejček
 • 54W UV/LED lampa Excellent PRO Studio Line

Vyberte si niektorú z našich kompletných štartovacích sád - TU

1. Príprava produktov

Pred začatím si pripravte všetky produkty a nástroje, ktoré budete používať. Najlepšie je umiestniť ich na dosah ruky na vyčistený stôl, aby ste nemuseli behať po pomôcky uprostred svojho manikúrneho sedenia. Pripravte: pilník na nechty, nástroj na odstraňovanie kutikuly, blok, pilník, bezprašné tampóny, čistič (cleaner), šablóny (formy), štetec, gély, lampu na vytvrdzovanie!

2. Príprava nechtovej platničky

Veľmi dôležitý krok pri vykonávaní gél lak manikúry alebo gélovej modelácie. Zatlačte nechtovú kožičku drievkom, prípadne ju odstráňte manikúrnymi nožničkami. Ak nechty predĺžujeme pomocou šablóny, tak nechty musíme skrátiť. Pomocou pilníka na nechty dodajte nechtom rovnakú dĺžku a tvar.

Zmatnenie nechtovej platničky - ďalší prípravný krok, ktorý ovplyvňuje trvanlivosť gélových nechtov. Pomocou bloku alebo jemným pilníkom dôkladne zmatníte povrch nechtovej platničky. Dávajte pozor, aby ste povrch nechtov nepoškodili, ide o zmatnenie nie o stenšenie nechtov! Kefkou odstráňte prach po opilovaní.

3. Odmasťovanie nechtovej platničky

Stále sme v únavnej, ale rozhodujúcej fáze prípravy. Tentoraz pomocou tampónov odmastnite nechtovú platničku cleanerom. Vďaka tomu sa zbavujeme prírodnej olejovej vrstvy, ktorá sa každý deň vytvára na našich nechtoch, zároveň odstraňujeme ďalšie nečistoty.

4. Primer

Na vyčistené nechty naneste primer. Nechajte ho chvíľku uschnúť. Primer zvyšuje priľnavosť gélu.

5. Šablóny

Keď už máte takto pripravené nechty, tak teraz prichádzajú na rad šablóny. Šablóny osaďte pod voľný okraj nechtov. S nechtom musí šablóna vytvárať rovnú líniu. Pozn.: Šablóny sa používajú jednorázovo, jeden necht = jedna šalóna.

6. Aplikácia gélu

Začíname s modeláciou. Na svoje (prírodné) nechty naneste modelovací gél pomocou plochého štetca v tenkej vrstve. Dávajte pozor, aby gél nezatiekol ku kožičke. Gél nechajte vytvrdiť v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd.

Naneste druhú vrstvu modelovacieho gélu, tentokrát už aj na šablónu - predlžujeme voľný okraj nechtov. Gél nechajte vytvrdiť v lampe.

UV gél nanášame tretí krát a vytvárame C-oblúk (vrstva gélu v strede nechta by mala byť najhrubšia). Gél nechajte vytvrdiť v lampe.

Pozn.: vytvrdzovaním sa na nechtoch vytvára výpotok - nechty sú lepkavé, na nechtoch ostáva lepkavá vrstva.

7. Odstránenie šablón

Odstráňte všetky šablóny. Nechty vyčistite pomocou tampóna namočenom v cleaneri. Týmto sa zbavíte lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania.

8. Tvar nechtov

Pomocou pilníka upravte tvar nechtov z každej strany. C-oblúk, dĺžku, šírku. Kefkou odstráňte prach po pilovaní.

9. Farebný gél, línia francúzskej manikúry

Štetcom vytvorte líniu francúzskej manikúry. Použili sme biely gél base one W4. Gél nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd.

Namiesto bielej špičky môžete použiť farebný gél (prípadne gél lak) na celú plochu nechtov.

10. Posledná vrstva

Našu francúzsku manikúru sme ukončili modelovacím gélom base one Clear, gél nechajte vytvrdiť v lampe, v UV lampe po dobu 120 sekúnd, v UV/LED lampe 60 sekúnd. (Na záver môžete ešte použiť Top Coat). Nechty vyčistite pomocou tampóna namočenom v cleaneri. Týmto sa zbavíte lepkavej vrstvy, ktorá sa vytvárala počas vytvrdzovania.

11. Výživa nechtového lôžka

Manikúru ukončíme výživou nechtového lôžka a jeho okolia nechtovým olejčekom.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke