CENOVÁ BOMBA na štartovacie sady a ozdoby - TU

Ako pripraviť nohy na leto? Toto je skutočne veľmi aktuálna otázka. Možno v zime pre nás ich stav nie je prvoradý, pretože ich príliš často neukazujeme. V lete sa však situácia mení o 180 stupňov. V tomto období sú nohy a chodidlá v sandáloch či šľapkách oveľa viac na očiach.

Pripravili sme pre vás niekoľko tipov ako pripraviť nohy na leto a získať efekt dokonalej pedikúry. Ak ich budete dodržiavať, čoskoro si budete môcť užívať hladké a krásne nohy! Myslíte si, že je nemožné sa o ne postarať doma? Nie je tomu tak. Existuje veľa domácich metód, ktoré vám umožnia pripraviť nohy na leto.

Príprava nôh na leto – rýchlo a efektívne!

Začnime veľmi dôležitým pravidlom, ktoré si bohužiaľ veľa ľudí nepamätá. Často sa „nohy“ stotožňujú len s nechtami a ich krásnym stylingom. Netreba však zabúdať, že toto je len jeden aspekt dobre upravených nôh!

Pamätajte, že krásne nechty nie sú všetko!

Áno, lakovanie nechtov je jedným z prvkov prípravy nôh na leto. Existuje však aj niekoľko ďalších, nemenej dôležitých krokov, ktoré sa oplatí urobiť, aby boli vaše nohy v lete v najlepšej kondícii. Nechty totiž nie sú jedinou viditeľnou časťou chodidla, keď máte na nohách šľapky alebo sandále!

Pedikúra gél lak Červený gél lak na nohy

Starostlivosť o chodidlá nadovšetko

Začnite tým, že si zaobstaráte tie správne produkty na starostlivosť o nohy. Na trhu je ich veľa. Výber necháme na vás, pretože všetko závisí od typu pokožky a jej potrieb. S touto kozmetikou by ste sa mali „skamarátiť“. Priznajte sa, máte doma peeling na nohy? Ak áno - používate ho pravidelne? Mnohé ženy hovoria, že majú v kúpeľni aj niekoľko produktov na starostlivosť o nohy. Nestihnú ich však používať systematicky, pretože kým tvár či vlasy sú vždy „na očiach“, chodidlá môžu byť iné.

Správne zvolený peeling na nohy musí mať každý človek, ktorému záleží na hladkej pokožke celého tela.  Existujú však prípravky tohto typu určené špeciálne na nohy a oplatí sa ich zaobstarať. Pred peelingom je vhodné dopriať svojim nôžkam relaxačný kúpeľ, do ktorého môžete pridať soľ z Mŕtveho mora, epsomskú, kalifornskú alebo himalájsku soľ.

Okrem peelingu si určite kúpte aj krém na nohy (najlepšie vysoko hydratačný). Najlepšie bude fungovať, keď ho nebudete nanášať, ale dôkladne vmasírovať do pokožky. Každú chvíľu si môžete dať aj masku na nohy, ktorá ich najviac hydratuje a vyživí. Krém alebo masku odporúčame aplikovať aj pred spaním. Naneste produkt v hrubšej vrstve a chodidlá zabaľte do igelitového vrecka a ponožiek. Okrem kozmetiky budete potrebovať ešte jeden dôležitý produkt a tým je dobrý pilník na chodidlá!

Relexačný kúpeľ nôh ako súčasť pedikúry

Dobrý pilník na päty robí zázraky

Po zime býva pokožka nôh často tvrdá a má tendenciu praskať. To je obzvlášť viditeľné na pätách a pod prstami. Čo robiť s týmto? Existuje jeden základný doplnok, úplne nekomplikovaný na použitie, ktorým sa môžete ľahko zbaviť zrohovatelej pokožky na nohách. Je to pilník na päty (alebo pemza). Najlepšie je použiť ho pri večernom kúpeli alebo sprchovaní, keď je pokožka dokonale zmäkčená. Po kúpeli bude bodkou za starostlivosťou vmasírovanie správne zvolenej kozmetiky na chodidlá.

Príprava pred lakovaním - nožnice, kliešte na nechty

Je ťažké si predstaviť domácu pedikúru bez kliešťov na nechty. Tieto ostré rezné nástroje sú ideálne na prácu s nechtami na nohách. Potom ako nechty na nohách ostriháte, opilujte ich vhodným pilníkom.

Kožičku v okolí nechtov môžete odstrániť napr. drevenou tyčinkou alebo kovovým pusherom. Môžete pri tom použiť zmäkčovač (odstraňovač) nechtovej kožičky - cuticle remover Alebo na jej odstránenie použite kliešte či nožnice na kožičku.

Pedikúra s gél lakom

Oveľa trvácnejšia než lakovanie nechtov na nohách klasickým lakom bude gél lak pedikúra. Pri lakovaní nechtov gél lakom si okrem nižšie rozpísaných produktov musíte zaobstarať kvalitnú UV/LED lampu najlepšie bez spodnej časti alebo s odnímateľným dnom.

Nechty zmatnite blokom alebo penovým pilníkom a pokračujte ako pri gél lak manikúre na rukách - podrobný video návod si môžete pozrieť tu.

Predtým, ako pôjdete (pre mnohé ženy) k najdôležitejšiemu bodu pedikúry, odmastite nechtovú platničku čističom - cleanerom. Následne na nechty naneste protiplesňový prípravok nail prep, chvíľku počkajte a naneste ďalší prípravok ktorým je primer. Tieto kroky určite ovplyvnia výdrž gél laku na nohách.

Pedikúra gélovým lakom Silcare flexy gél laky

Podkladový gél lak - Base

Ďalším produktom, ktorý vám nesmie chýbať je podkladový gél lak na nechty. Dokonalý nechtový základ by mal čo najlepšie priľnúť k prirodzenej nechtovej platničke, mal by sa vyznačovať dokonalou konzistenciou a fantastickou výdržou. Veď práve vďaka tomu vydrží lak na nechtoch až niekoľko týždňov bez nutnosti akýchkoľvek úprav! Zvyčajne stačí jedna vrstva produktu. Samozrejme gél lak vytvrdzujeme v lampe. Počas lakovania nechtov na nohách bude dobrým pomocníkom separátor prstov.

Farebný gél lak na nohy

V súčasnosti sú najmódnejšie farby na nechtoch ako jemné, tak aj veľmi výrazné farby. Jedno je isté – vyberte si farbu, v ktorej sa budete cítiť dobre. Leto a čas dovoleniek sa blíži, takže sa môžete vyblázniť. Možno sa pýtate, prečo píšeme o gél lakoch a nie o klasických lakoch alebo napríklad o géloch? Je to spôsobené najmä tým, že takáto pedikúra je klientkami salónov najobľúbenejšia a najčastejšie si ju vyberajú. Proces lakovania by sa mal robiť dvakrát, zakaždým sa gél lak vytvrdzuje v lampe.

Top Coat - lesklá alebo matná pedikúra?

Posledným produktom je vrchný lesk, teda Top Coat. Zatiaľ čo podkladový gél lak pripraví nechtovú platničku na styling, nanesením vrchného laku sa dokončí proces pedikúry. Jeho hlavnou úlohou je samozrejme predĺžiť trvanlivosť gél laku, no nielen to. V závislosti od typu produktu môže tiež poskytnúť matný alebo lesklý povrch pedikúry.

Hodnotenie zákazníkov

Aspira.sk na heureke